Alza mění budoucnost dopravy- začala prodávat elektromobily!


Největší český e-shop Alza.cz před pár dny slavnostně prohlásila, že začne prodávat elektromobily. Vozy se zatím prodávají pouze jeden kus každého dostupného modelu, ale přislíbila, že snad bude v této kategorii každý měsíc nové auto.
Pro zájemce Alza nabízí zkušební jízdy v Praze – Holešovicích, kde se také nachází jedno z dalších dobíjecích míst.
V současné době jsou k dispozici vozidla Tesla S 75D a Tesla X  100D. Za Teslu S 75D zaplatíme v přepočtu 3 000 000 Korun. Pro ty, co nemají hluboko do kapsy je k dostání Tesla X 100D, za kterou zaplatíme až 3 500 000 Korun.
elektrické auto

A co nám tato auta nabízí?

Podle prodejce se elektromobily Tesla liší od konkurence hlavně dojezdem až 490 km, což je podstatně větší než u konkurenčních značek. Součástí auta jsou velké počty senzorů a kamer, které sledují provoz v okolí. Na stanicích supercharger lze elektromobil nabít během třiceti minut a jeho maximální rychlost je až 225 km/h, která je na elektromobil opravdu ohromující. Odborníky, kteří si rádi vychutnávají cestu autem také může potěšit zcela okamžitý start, který vám rozproudí adrenalin v těle.
O vaši bezpečnost se postará 6 airbagů, kontrola trakce, nouzové brzdění, a dokonce i protikolizní ochrana.
Dále v elektromobilu můžeme nalézt bezklíčové zamykání, wifi připojení, mapy s bezplatnou aktualizací na 7 let, prosklenou střechu, LED osvícení interiéru nebo kvalitní prostorový zvuk značky Dolby.

Proč si takové auto pořídit?

Elektromobily jsou stále populárnější hlavně díky šetrnosti k životnímu prostředí a nízké provozní náklady. Jejich pořizovací cena může být zprvu téměř astronomická, ale je jisté, že se po pár letech částka vrátí.
Jako jedna z dalších výhod je, že nyní můžete platit za elektromobily v Bitcoinech.
dobíjení vozu

Auto ale není bezchybné!

Abychom taky ukázali na světlo nevýhody elektromobilu, určitě musíme zmínit, že množství dobíjecích stanic v Česku není velký. Můžeme jich zatím najít pouze 248.