Co úředník potřebuje?

Určitě se shodneme na tom, že úředník potřebuje ke své práci kancelář. Že dílna, ne-li přímo továrna, pro něj není tím pravým prostředím, kde by mohl provozovat své živobytí. Jistě, i tam by to šlo, ale zkrátka to není to pravé.
Úředník potřebuje kancelář. To ví. A také ví, že tato nemůže zůstat prázdná, že je třeba ji náležitě zařídit.
Ovšem jak ji zařídit?V tom už se lidé zase až tak často neshodnou. Ani úředníci sami nemají jednotný mustr, podle kterého by se úřadovny vybavovaly jako na běžícím pásu. Existují totiž sice , jenže to nemusí být zrovna ohromení v tom pozitivním smyslu slova.
pravítko na stole
Každý úředník totiž potřebuje něco jiného. Není totiž úřad jako úřad. Pokud bychom si vzali dejme tomu sociálku nebo nejeden Úřad práce, tam aby si v dnešní době pořizovali jako první bodyguardy nebo obranářské psy, neprůstřelná skla a nedobytné dveře, a až potom nějaký nábytek, nejlépe kovový, aby odolal útokům pochybných existencí, ovšem zároveň i měkoučký, aby nezranil úředníky ve chvíli, kdy je proti těmto použit jako zbraň.
prosklená zasedačka
Což je sice extrémní případ úřadovny, ale ani u kanceláří normálních nemusí být zrovna nejjednodušší zvolit to pravé zařízení.
Jak na to?
a) Vzhledem k tomu, že takový úředník tráví ve své kanceláři nemálo času, měla by tato být vybavena především tak, aby se mu v ní líbilo. Protože sedět dlouhé hodiny někde, kde se vám ani krapet nelíbí, kde to vůbec neodpovídá vašim představám, to není právě šťastné řešení.
b) Zároveň však musí být toto vybavení i praktické, protože kancelář neslouží jenom k tomu, aby se v ní zaměstnanec kochal a rozplýval nad vší tou krásou, ale i k tomu, aby se v ní pracovalo. A tak by mělo být vše uspořádáno tak, aby bylo všechno důležité vždy po ruce, aby se to tam někde neválelo ve štosu halabala navršeném na stole, aby tam panoval pořádek a tvůrčí atmosféra.
úprava fotek
Jakkoliv by to mohlo vzbuzovat jistou nedůvěru, netřeba se bát, že by se vám to výše uvedené nepodařilo nějak skloubit dohromady, že byste nenašli něco, co je krásné a praktické zároveň. Kdo hledá, nemůže to ideální právě pro sebe nenajít. Pracovních stolů, židlí, kartoték či skříní je k mání dost a dost a kdo hledá, najde.
Přeji zdar vašemu hledání.