Jak zabránit předčasným vráskám?

Jak zamezit vráskám? To je otázka, kterou si pokládá spousta žen. Vrásky nechce nikdo z nás, ale nutno říct, že vrásky zkrátka patří ke stárnutí a úplně se jim vyhnout nemůžeme. Neměli bychom se tedy z každé nové vrásky hroutit, ale naopak, měli bychom je přijímat jako součást našeho pokročilého věku a přistupovat k nim s elegancí a grácií. Něco jiného je ovšem předčasné stárnutí naší pleti. Nikdo nechce být vrásčitý jako sušená rozinka už ve třiceti. Ale je spousta faktorů, které přispívají k tomu, že naše pleť stárne předčasně. Jedním z nich je genetika, kterou ovlivnit nedokážeme, ale je to jen jeden z mnoha faktorů.

mimické vrásky

K předčasnému stárnutí pleti přispívá například kouření. Nejenom, že škodíme svým plícím, ale kuřáci mají větší výskyt vrásek a v dřívějším věku než lidé, kteří nekouří. Pokud se bojíte vrásek, skončete tedy rychle s kouřením. Dalším faktorem je vystavování se přímému slunečnímu záření. Ano, ze slunce sice například čerpáme vitamín D a získáme díky němu opálení, ovšem také stojí za předčasným stárnutím pleti. Proto je nutné se chránit krémem s SPF. Dále za to může například málo pohybu, nepestrá a nezdravá strava a nedostatečný pitný režim. Naše tělo potřebuje být hydratované zevnitř i zvenčí, abychom si udržovali zdravou pleť.

dívka

Jak se tedy chovat, abychom zabránili předčasným vráskám?

Určitě si můžete pomoci kosmetikou. Existuje spousta aktivních látek, které vám pomohou proti vráskám. Například kolagen, který právě stojí za tím, že je naše pleť pružná a elastická. Stejně tak kyselina hyaluronová, která dodá naší pleti dávku hydratace. Dehydratovaná pleť je daleko náchylnější k tvorbě nových vrásek. Ideální kombo v boji proti vráskám je pro vás tedy rybí kolagen s kyselinou hyaluronovou Orcacollagen.cz. K další prevenci proti vráskám můžeme samozřejmě zařadit vyhýbání se cigaretám a znečištěnému ovzduší, dostatečný pitný režim a používání krému s ochranným faktorem a to celoročně, nejenom v letním období, nejlépe s ochranou SPF 50.