Naučte se česky v kurzech češtiny pro cizince

Čeština je jazyk krásný, avšak jeho studium může být dosti náročné, avšak pro plnohodnotné žití v Česku nezbytné. Pokud chcete studovat na univerzitě, získat dobrou práci, poznat nové přátele a českou kulturu nebo rozumět českému humoru, bez znalostí češtiny si neporadíte. Ale jak to se naučit česky rychle a efektivně?

Odpovědí na tuto otázku je roční kurz češtiny pro cizince. Co je tento kurz a typ studia zač? Je složité si ho zařídit? Jak budete umět česky po jeho skončení? Na to vše vám odpovíme v tomto článku, tak čtěte dále.

6cd07e1a42298d1fd6427f5950fa81f01634886577

Roční kurz češtiny – jak to funguje?

V tomto typu studia češtiny se učíte celý školní rok, od pondělí do pátku čtyři vyučovací hodiny denně. Celkem to je 560 hodin studia češtiny – to už je slušné, ne? Tato hodinová dotace vám zaručuje, že se učíte opravdu intenzivně a na konci tohoto studia studenti bývají většinou na úrovni B1, někdy i B2.
Studium může být dvojího typu. Jazykové školy nabízejí studium prezenční nebo také online, takže se můžete připojit odkudkoliv po světě. V ceně kurzu pak je také ISIC karta zdarma a v některých případech i další kurz cizího jazyka (jednou týdně 90 minut španělštiny, němčiny, angličtiny nebo francouzštiny).

Byrokratickými nástrahami bez obav

Zařídit si studium v zahraničí je vždy náročné, čeká vás spousta administrativy, to vám nebudeme lhát. Ale zvládnout se to samozřejmě dá. Můžete využít služeb agentury, která vám s veškerým papírováním pomáhá – šetří vám čas i zodpovědnost, ale počítejte s násobně vyšší cenou za studium.

c7b764b1faccaab060a3ecd9861c5a681634886604

Čeština pro cizince se dá zařídit i samostatně po vlastní ose. Je nutné obstarat si víza, administrativu, veškeré dokumenty a pak si „jen“ vybrat jazykovou školu. Zní to možná trochu náročně, ale zároveň máte jistotu, že bude vše podle vás. Ušetříte také nemalou částku.

Vízová problematika

Získání víz se s koronavirovou krizí proměnilo, vždy se proto informujte na Ministerstvu zahraničních věcí České republiky na to, jaká pravidla momentálně platí. V ceně studia češtiny pro cizince není vyřizování vízového procesu, ale jazykové školy vám často mohou poskytnout materiály, které vám pomohou.
O vízum můžete zažádat na základě potvrzení o studiu, které vám vydá jazyková škola ihned poté, co zaplatíte školné za kurz češtiny pro cizince. Dejte si pozor na to, že vyřízení víza může trvat až tři měsíce! V případě, že byste vízum nezískali, jazyková škola vám školné vrátí.

165b3ae43eb7ddab57aa4fc76e163a571634886626

Chcete se česky naučit vy sami, nebo znáte někoho, kdo by znalosti českého jazyka potřeboval? Chcete znát více informací o výuce češtiny pro cizince? Obraťte se na Jazykovou školu PELICAN, kde vám rádi poradí se vším, co potřebujete vědět!