Oblečení pro home office, tj. pohodlné domácí stylizace

Je tričko s potiskem a tepláky oblečením vhodným do práce? Ano, pokud tu práci děláme z pohodlí našeho domova. Během výkonu pracovních povinností na dálku se většina z nás vzdává přísného dress code ve prospěch mnohem pohodlnějšího oblečení, které neomezuje svobodu pohybu. Je to dobrý nápad? Co by se mělo oblékat během home office?

Ať žije pohodlí a svoboda!

Pro mnoho lidí je výkon povinností na dálku stejný jako možnost „pracovat v pyžamu“. To však není nejlepší nápad – v zájmu větší motivace k práci a zabránění toho, aby se po sobe následující dny sloučily do jednoho, stojí za to vyvinout rituály, které oddělí soukromou sféru od profesionální. Jednou z nejúčinnějších metod k dosažení tohoto cíle je sednout si k počítači až po ranní sprše, po převléknutí se do „každodenního“ oblečení a po snídani nebo vypití kávy.
To samozřejmě neznamená, že musíme celý den vypadat jako modelka z časopisu nebo sedět v nepohodlném oblečení. Stojí za to si připomenout, že sezení po mnoho hodin v těsných džínách nebo v jiných nepružných těsně přiléhajících látkách narušuje krevní oběh, což způsobuje křečové žíly, celulitidu, otoky, a ještě vážnější onemocnění.

homeoffice

Z tohoto důvodu, pokud máte takovou možnost, je lepší zvolit měkké a pohodlné oblečení, které nám poskytne největší možné pohodlí.
Jako oblečení pro home office jsou ideální například teplákové soupravy a trička, zejména ta z přírodních tkanin. Bavlna je měkká, pružná a příjemná na dotek a co víc, nezpůsobuje alergické reakce. Skvělou volbou budou také leginy v kombinaci s delším svetrem nebo mikinou oversize. Pružný materiál se přizpůsobuje tělu, neomezuje pohyby a netlačí pokožku, což má velký význam, když trávíme většinu dne v nepřirozené poloze.

Co na sebe během telekonference?

Samozřejmě i během home office mohou nastat situace, kdy sportovní oblečení nebude tou nejlepší volbou. Pokud čekáme na videokonferenci, stojí za to změnit stylizaci na takovou, která nám bude stále poskytovat pohodlí a zároveň se nebude lišit elegancí od toho, co obvykle nosíme v kanceláři. Mohou to být například pružné a pohodlné šaty z pleteného nebo mikinového materiálu. Velmi dobře se také bude hodit klasická košile a sako, stejně jako cigaretové kalhoty volného střihu.
Oblečení pro home office najdete na