Podlaha jako puzzle

Pokud budeme chodit na nějaké kondiční cvičení do fitness centra nebo jiného podobného zařízení, určitě budeme chtít za naše peníze pouze ty nejkvalitnější služby. A nejen pro spokojenost naší duše, ale hlavně našeho těla.

o Nekvalitní tělocvičné nářadí by mohlo naší tělesné schránce přeci spíše ublížit nežli jí prospět.

cvičení venku

V tělocvičně záleží naprosto na všem. Ti, kteří si sem chodí dávat tělo do lepší kondice a mají s tělocvičnami své zkušenosti, vám potvrdí, že hodně záleží na kvalitě podlahy. Jestliže sportovní podlaha není vhodně zvolená pro daný sport, můžete její nedostatky poznat hned druhý den ráno. Následky sice nebudou trvalé, ale určitě dočasně velice nepříjemné.

o Patří mezi ně
– různé otlačeniny, pokud cvičíte vleže.
– bolesti kloubů a namožené svaly, jestliže cvičíte ve stoje.

Od kvalitních sportovních podlah budeme určitě požadovat, aby
· tlumily
· pružily
· izolovaly
· byly na dotyk příjemné.

Vybrat do sportovního zařízení vhodnou podlahu určitě není neřešitelným problémem.

společné cvičení

Každý sport chce jinou podložku

V současnosti jsou velice žádané podložky (podlahy), které mají tu výhodu, že se skládají jako puzzle. Podlaha tedy může mít jakýkoliv tvar i velikost.

· Pro aerobní aktivity se doporučuje pořídit si takovou podložku, která má tloušťku deset milimetrů. Ta, která je vysoká pouhých pět milimetrů je pro sporty tohoto druhu nevhodná.

· Pětimilimetrová se dobře osvědčila tam, kde je zatěžována těžkými cvičebními stroji. Tato podlaha se nepromáčkne a ani nedrolí.

· Nejvyšší podložka o patnácti milimetrech je určená pro místa s maximálním zatížením. Velice se odsvědčila například v průmyslu, pro tréningy vzpěračů a pro aerobní použití v exteriéru.

Kvalitní sportovní podlahy jsou vodoodpudivé, a proto jsou vhodné i do terénu.