Proč jsou tak populární?


Notebook se stal pro mnoho lidí nepostradatelnou součástí jejich života. Pro mnoho z nich je důležité, že svůj počítač mohou nosit s sebou. To jim umožňuje pracovat, protože díky přenosnému zařízení mohou práci odvádět odkudkoliv. Právě proto jsou notebooky populární v podstatě od dob svého vzniku. I když zpočátku byly extrémně drahé a mohl si je dovolit málokdo, dnes jsou běžnou součástí našich životů. Kdo by si ještě před pár lety pomyslel, že přijde ještě něco lepšího než je přenosný počítač? Přesto se to stalo, a máme k dispozici tablety. Už v roce 2010 Apple představil světu svůj fenomenální tablet – iPad.

ipad na stole

A i když jsme v té době nějaké tablety už k dispozici měli, do iPadu měly hodně daleko. iPad byl prvním tabletem s tak perfektně propracovaným operačním systémem a hlavně s dotykovým ovládáním. Není divu, že se stal hned populárním zařízením, které na trhu chybělo. Podle tehdejšího šéfa Applu jde o výrobek, který zaplnil mezeru mezi telefony a notebooky. A měl pravdu. iPad si okamžitě našel cestu k lidem, kteří potřebovali notebook denně pro studium a pro práci. A zůstalo to tak dodnes, i když už nabízí svoje tablety i konkurenční výrobci. Apple zkrátka zůstává na výsluní.

ipad

Snadno se rozbije
Jestli máte telefon s dotykovým displejem, nejspíš moc dobře víte, jak snadno se na něm objeví škrábance nebo se dokonce rozbije. Je to kvůli tomu, že sklo je velice tvrdé a zároveň opravdu náchylné na mechanické poškození. A stejné to s tabletem, ale s tím rozdílem, že má větší displej a jeho případná oprava je mnohem dražší než oprava displeje u telefonu.
Majitelé tabletů by rozhodně neměli zapomínat na pouzdra, kryty a obaly na Apple iPad Air 13 (2024) s čipem M2. Jedině pomocí kvalitního pouzdra nebo obalu je možné zabránit poškození zařízení. Vyberte si z široké nabídky obalů, které mohou být nejen ochranou, ale i zajímavým doplňkem.