Tuesday, 4/10/2022 | 10:45 UTC+2

Udělejte si „klíčkové“ hody

pěstování klíčků https://www.nakliceno.cz/ budete potřebovat bio semena. Proč zrovna v bio kvalitě? To proto, aby nebyla namořená a chemicky ošetřená. Pak byste konzumovali i zbytky chemie, a to přece nechceme.
Ptáte se, proč je dobré klíčit semena? Zvláště na jaře, když se střídá teplé období se studeným a dochází k velkým výkyvům v počasí, je pro naše zdraví důležitá imunita. A tu nám mohou podpořit čerstvé výhonky, které si můžeme lehce sami vypěstovat. Jak již bylo zmíněno výše, základem jsou zdravé plody.
A pak se stačí jen poohlédnout po vaší domácnosti. Ze sklepa si přineste obyčejnou zavařovací lahev anebo truhlík, který naplňte zeminou a s pěstováním klíčků můžete směle začít. Klíčit můžete v pohodě doma na parapetu, na lince, na balkoně. Vhodná místa se jistě najdou.chléb s ředkvičkami a řeřichou

  1. Zahradnický truhlík naplňte zeminou, kterou koupíte v zahrádkářských potřebách, nasypte semínka, mírně je dlaní zatlačte do země, lehce poprašte opět zeminou a pokropte odstátou vodou. Každý den kontrolujte vlhkost zeminy a průběžně zalévejte.
  2. Použijte čistou zavařovací sklenici. Semínka pro jistotu ještě přeberte a vyřaďte ty, které se vám nepozdávají, v sítku je opláchněte a vložte do nádoby. Zaplňte vodou tak, aby byla potopená. Proplachujte a vyměňujte vodu alespoň dvakrát denně. Pokud klíčíte v horkých letních dnech, je třeba vodu vyměňovat častěji, a to proto, aby nedocházelo k plísním, které se v horku tak rády množí.

fazolové lusky
Po několika dnech – záleží na teplotě v místnosti – postupně ze semínek začnou rašit mladé výhonky. A vy máte doma při ruce to nejlepší z přírody. Čerstvé klíčky, které jsou plné vitamínů, enzymů, minerálů a stopových prvků. Nemusíte za zdravím do lékárny, najdete ho doma a vlastnoručně vypěstované. Nakonec možná zjistíte, že to není ani žádná velká námaha a starost, navíc vás čerstvé výhonky ani nebudou stát tolik peněz, a navíc budou přírodní a bez chemie.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup