Důležitost zahradních chodníčků


Zahradní cesty, ale docela i malé chodníčky jsou velmi důležitou částí zahradního designu a terénní úpravy zahrad a exteriérů. Pokud se tyto chodníčky vinou prostorem zahrádky mezi stromy, okolo keři a květinových záhonů, vytváří toto vše vynikající celek. Zahradní cesty a chodníky mohou být ve vzoru jakési formální linie, anebo mohou vytvářet zajímavé akcenty, které jsou zdobené asymetrickými křivkami a detaily.
dlážděný chodník

Materiály

·         Pro zahradní cestičky se již používají nové materiály a rovné linie. Tyto potom vytvářejí perfektní zahradní cesty pro formální venkovní prostor.
·         Mohou se zde také uplatnit recyklace přírodních materiálů, kdy se kreativním způsobem vytvářejí neformální, neobvyklé ale také zajímavé zahradní cesty a chodníky. Ty mohou být například doplněny rozličnými doplňky a dekoracemi, přičemž nikterak nekazí kreativitu a fantazii.
Krásné, měkké křivky a přímky zahradních cest i chodníků mohou být vytvořeny z různých materiálů. Například velice působivě vypadají cesty, které jsou tvořeny:
·         z říčních oblázků
·         z terénních kamenů
·         ze štěrku
·         ze sešrotovaných dřevěných kusů
·         z prázdných skleněných lahví
·         z betonových bloků
rozdělené květiny

Zahradní cesty mohou být tvořeny velkými kameny, ale jsou v zahrádkách i místa, která jsou vhodná pro chodníčky pokryté malými kameny, anebo travou. Cesty, které jsou tvořeny z přírodního kamene a trávy vypadají vždy atraktivně a moderně. Malé zahrádky vypadají obzvláště kouzelně, pokud jsou jejich travnaté plochy protkány kupříkladu travnatými cestami, které jsou tvořeny z odlišných druhů travin.
růžové tulipány

Zahradní dekorace

Krásné a originální pěšinky vnášejí kouzlo a radost do každé zahrady. Navíc, pokud je zahrada ozvláštněna příjemnými detaily, atraktivními materiály, texturami a poutavými tvary, rovněž krásnými stromy, keři a květinovými záhony. K vytvoření pohádkového zahradního zátiší potom přispívají rozličné zahradní dekorace, jako jsou například:
·         zvonkohry
·         živé sochy
·         zahradní nábytek