Jak na ph?

Každý bazén potřebuje tu správnou péči. Abychom udrželi vodu v optimálních podmínkách, musíme k tomu používat správné přípravky. Samozřejmostí jsou různé druhy tablet do bazénu, které nám pomáhají udržovat vodu krásnou a čistou, ale také hygienicky nezávadnou. To však není zdaleka vše, co by nás ohledně bazénové vody mělo zajímat. Dalšími vlastnostmi jsou totiž hodnoty pH, které se pohybují v různém rozmezí.

žena s melíry.jpg
Častým problémem vody v domácích bazénech je vysoká hodnota pH. Zejména se to týká bazénů, které jsou vybaveny takzvanou salinizační jednotkou, ovšem zvýšené hodnoty pH se mohou objevit u jakéhokoliv typu bazénu, takže i pokud tuto jednotku nemáte, pak stejně nepodceňujte tyto hodnoty a raději provádějte pečlivě pravidelné kontroly, abyste se ujistili, že je vše v naprostém pořádku a mohli se nezávazně každý den dál koupat.
a) Jaká je optimální hodnota, které bychom měli dosáhnout?
Optimální hodnota pH by se měla pohybovat v rozmezí 6,8 až 7,5. Při pravidelném kontrolování můžete hodnoty pomocí přípravků snižovat nebo zvyšovat. Ke zjištění vám skvěle poslouží tester. Pokud zjistíte zvýšenou hodnotu, použijete přípravek minus, pokud naopak zjistíte sníženou hodnotu, použijete přípravek plus.
b) Proč a kdy dochází ke zvýšení pH?
1. Zvýšená hodnota se může objevit u bazénů, které jsou vybaveny salinizační jednotkou.
2. Ke zvýšení může docházet kvůli masivnímu přemnožení nežádoucích zelených či hnědých řas.
3. Nedostatečné či nesprávné upravování vody v bazéně.
4. Nebo z toho důvodu, že samotná voda, kterou do bazénu napouštíte, může mít zvýšenou tuto základní hodnotu.
květ na hladině.jpg

Jak snížit pH?

Přípravek pH minus se používá v případě, že potřebujete tuto hodnotu snížit, čili je naměřená hodnota vyšší než udává optimální rozmezí.
Přípravek je vhodné aplikovat také v případě, kdy se hodnota blíží k hornímu intervalu. Tedy nejenom v případě, že jej překročí. Zvolit můžete granulovanou nebo kapalnou formu tohoto přípravku.