Když vás práce baví

Několikrát v životě se musíte správě rozhodnout. Poprvé, když uvažujete o tom, kam se vydáte na střední školu. Po maturitě se rozhodujete, jestli půjdete studovat dál, nebo se začleníte do pracovního procesu.

Pokud zvolíte první možnost, nastává složitá volba. Jak vybrat obor, který vás bude bavit, a uživíte se. Každoročně vycházejí analýzy s nejžádanějšími obory na trhu. Pokud máte dost ctižádosti a zdravého sebevědomí, pak se snáze prosadíte v oborech, které kladou velký důraz na komunikaci. Mezi takové obory patří např. oblast marketingu a PR.

Pokud vás vaše práce zároveň baví, pak máte štěstí. Jste méně ohroženi např. burn-out syndromem, prostě nevyhoříte. Což zní možná trochu vtipně, ale syndrom vyhoření představuje závažný problém a značně komplikuje život.
geometrie na tabuli.jpg

V dnešní době se firmy snaží o své vysoce kvalifikované zaměstnance pečovat, nabízejí jim celou řadu benefitů, které by dříve vzbudily akorát pohoršení a výsměch. Nejedná se jen o dovolenou navíc, jde také o uspokojení emocionálních potřeb. Velký důraz se klade na stmelování kolektivu. Plánují se různé eventy a teambuildingy. Když se totiž mezi kolegy vytvoří přátelství, značně se tím snižuje rivalita.

Celkově se tedy dbá na celkovou pohodu zaměstnanců. S čímž mohou pomáhat také psí kolegové. Ano, některé firmy pořizují firemního pejska, která se zaměstnanci tráví čas. Otázkou je, jestli spíš nerozptyluje při práci.

Jistě máte zkušenost s tím, že jste na úřadě nebo kdekoliv jinde potkali někoho protivného. Nevrlý zaměstnanec vám může zkazit celý den a vy si v duchu říkáte – Když tě to nebaví, nedělej to!
kulatá knihovna.jpg

Výběr povolání je tedy jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, která člověk musí vykonat. Je třeba pečlivě zvažovat. V práci člověk tráví víc času než kdekoliv jinde. A není asi nic lepšího než být spokojený a ještě vydělávat dost peněz. Ovšem je jasné, že ne každý toho dosáhne.