Jak vybavit kočárek na nadcházející zimní období?

Miminka narozená v zimních měsících mají tak trochu nevýhodu, každé procházce předchází doslova hodiny příprav, jako by se jednalo o výpravu na severní pól. Zatímco v létě si maminky mnohdy vystačí s pohodlným oblečením, v zimě musí miminko zabalit do řady neforemních vrstev, a ještě připravit samotný kočárek na mnohdy strastiplnou cestu zasněženou krajinou.

fusak do kocarku

Čerstvý vzduch pro zdraví dětí

Čerstvý vzduch je však doslova balzámem na duši, a navíc má pro samotné dítě velmi pozitivní vliv. Pobyt venku na čerstvém vzduchu pomáhá posilovat imunitní systém a zároveň bojovat s mnohdy přerušovaným spánkem miminka. Alespoň krátkým procházkám byste se tak neměli vyhýbat ani na podzim a v zimě, kdy teploty venku nejsou zrovna nejpřívětivější. V chladnějších dnech ovšem bude procházce předcházet přeci jenom delší kolotoč příprav. Jak tedy kočárek vybavit v chladnějším počasí?

Základní vybavení

  • Fusak

Fusak do kočárku patří mezi nezbytnosti, které vaši peněženku zasáhnou nejvíce. Hodí se však jak pro novorozence, tak i větší miminko. I z tohoto důvodu se na fusaku rozhodně nevyplatí šetřit. A s největší pravděpodobností si nevystačíte s jedním, ale budete potřebovat hned dva. Jeden do hluboké korbičky kočárku a další do sportovní verze kočárku do větší děti.

ruzovy fusak

Materiál fusaku by měl být uvnitř co možná nejvíce teplý a měkký a navrchu by zase měl poskytnout ochranu před případným deštěm. Svrchní vrstva fusaku by měla být vyrobena z fleecu, žádoucí je i kožešina tzv. beránek, který příjemně hřeje.

  • Podložka do kočárku

Znáte české pořekadlo, že zima jde většinou od spodu. Myslete na to i v případě, kdy se rozhodnete s kočárkem vyrazit do víru ulic či na výlet zasněženou krajinou. Korbičky povětšinou nemají k dispozici příliš teplou podložku.

  • Rukávník

Rukávník je nezbytným vybavením každého kočárku, které ocení však spíše zaneprázdněné maminky než samotné děti. Mnohdy se může stát, že ve spěchu zapomenete rukavice, s rukávníkem vám ale ruce díky vaší zapomětlivosti zbytečně mrznout nebudou. Vynálezce této šikovné vychytávky budete jistě uctívat až do nebes.