Wednesday, 19/6/2019 | 9:55 UTC+2

Jen se tak na chvilku natáhnout

Uvažujete o novém gauči či pohovce a nemáte zrovna peněz nazbyt? Určitě uvítáte nabídku nějakého levnějšího kousku, což ale neznamená, že není kvalitní a nesplní všechny vaše požadavky. Stylů a modelů je na výběr nepřeberné množství.
stolek před pohovkou
Správná velikost je důležitá
V první řadě je třeba mít jasno o velikosti a do jakého prostoru budete gauč či pohovku umisťovat, zda do garsonky, menšího bytu, na kolej nebo do prostorného rodinného domu. Dnes je na výběr snad ze všech možných velikostí, od jednoduchých pro dvě osoby přes velké rohové sedací soupravy až po elegantnější modely ve tvaru U. Pokud hodláte pohovku využívat i ke spaní, určitě oceníte model, který se dá rozložit a jehož součástí je i úložný prostor, tato varianta je ideální i do pokoje pro hosty. Myslet bychom také měli na ty, kteří ho budou užívat, nevýhodou pak může být nízké opěradlo, vyšší osoby by zase mohly mít problém s krátkým sedákem.

Styly a materiály
Z materiálu můžete volit mezi látkou nebo kůží, novinkou je šenil, odolné proti oděru jsou žinylka a alkantara, vždy máte možnost vybrat si z nabízených vzorníků ten správný barevný odstín, jádro je zhotovováno z bonelu. Ze stylů je na výběr moderní, rustikální, provence či patchwork.
nápojové sklo
Jak hluboko sáhnout do peněženky
Levnější modely můžete pořídit již od 3 000,- Kč, ty dražší se pohybují i kolem 55 000,- Kč. Při koupi byste se také měli předem informovat o délce záruky, která by měla být dva roky, u látek může být i pět let, některé prodávající společnosti nabízí i pozáruční servis na dobu čtyř roků.

Doplňky
Pokud chcete mít opravdu netradiční kousek nábytku, nechte volnost své fantazii a gauč dolaďte různými doplňky, např. polštáři nebo přehozem, který navíc ochrání před nečistotami či mechanickým poškozením.
Jak vidíte, nemusíte mít na gauč našetřeny desetitisíce korun, moderní a pěkný kousek pořídíte i za nízkou cenu.

Jen se tak na chvilku natáhnout
3 (60%)1