Noční stolek: Podle čeho vybírat?

Aby byla vaše ložnice kompletní, neměl by v ní chybět noční stolek. Opticky dodává vaší posteli oporu. Pokud nekupujete noční stolky v sadě s postelí, jak vybrat ten stolek, který se k ní bude hodit nejvíce a zároveň bude naplňovat přesně vaše očekávání? Ať se rozhodnete zvolit jakýkoliv stolek, pamatujte, že záleží jen na vašem vkusu a celkovém dojmu, kterým ložnice má působit.

Na které prvky brát ohled

Je důležité, aby se jednotlivé kousky ve vaší ložnici vzájemně nerušily, ale naopak se přirozeně doplňovaly. Pokuste se najít stolek, ze stejného materiálu a ve stejném barevném odstínu, jako jsou ostatní skříně a police v místnosti. To stejné platí i pro madla zásuvky a dvířek okolních skříní. Překombinování by totiž působilo poměrně chaoticky, což v pokoji, kde máte načerpat novou energii není zrovna žádoucí.
Na druhou stranu, hra s kontrasty nemusí být vždy špatná. Při správném zvolení různých odstínů spolu mohou jednotlivé kusy nábytku velmi pěkně ladit. Vynikne tím jejich jedinečnost. Je ale důležité se s rozdílnými materiály držet při zemi, jinak opět dojde k překombinování, což vede k vzájemnému tříštění jednotlivých elementů.

nocni stolek

Zkuste nábytek na míru

Velikost je velmi důležitý aspekt. Potřebujete, aby se vám nábytek vešel, nebyl příliš velký a zároveň se do něj něco vešlo. Rozmyslete si, zda chcete spíše skříňku, jejíž spodní strana se v podstatě dotýká podlahy a má velký úložný prostor, nebo naopak stolek na vysokých nohách, pod kterým se dobře uklízí. Počet nohou a jejich umístění je také rozhodující prvek.
V případě, že máte velmi specifické požadavky (například i malý prostor), které standardní nabídka obchodů s nábytkem nedokáže naplnit, nebojte se obrátit na truhláře. Ten vám zhotoví kvalitní stolek nebo klidně veškerý nábytek do ložnice, přesně podle vašich představ a rozměrových dispozic místnosti. Tato investice do opravdové kvality se může prodražit. Rozpočet vám může pomoci navýšit například půjčka na OP.

Originální varianty jsou také možnost

Klasické noční stolky obyčejných tvarů, materiálů a barev nejsou pro vás? V tom případě jistě oceníte netradiční noční stolky, které pozvednou celkový vzhled vaší ložnice na úplně nový level. Kreativitě ani fantazii se meze nekladou. Například milovníkům vína či piva by se mohl vedle postele vyjímat menší soudek. Pro kutily by to mohla být obrácená dřevěná bedýnka vlastní výroby. Pokud se váš interiér zakládá na přírodní bázi, opracovaný špalek dřeva by pro vás mohl být ideálním řešením.