Vyberte dokonalou kytaru pro sebe i své děti

Rozhodli jste se, že se konečně přihlásíte na kurz nebo se zkusíte naučit hrát podle knihy pro samouky? V první řadě budete potřebovat správný nástroj. Dnes se podíváme na to, jak postupovat při výběru pro začátečníky bez ohledu na to, jestli vybíráte pro dítě nebo dospělého. Není na tom nic složitého, ale musíte myslet na pár základních faktorů:

elektricka kytara

  1. co budete hrát
  2. velikost
  3. struny
  4. cena

Co budete hrát?

Chcete hrát u táboráku nebo v kapele? Druh hudby je velmi důležitý, protože podle něj si musíte určit typ kytary, kterou si pořídíte. Elektrická kytara bude skvělou volbou, pokud si chcete splnit sen a zkusit si zahrát své oblíbené rockové a metalové písně. Jedná se o trochu nákladnější variantu, protože musíte zakoupit i kombo (reprobox a zesilovač). Klasická a akustická kytara je skvělá pro táboráky nebo country hudbu. Musíte se tedy v první řadě rozhodnout, na co ji chcete. Až budete rozhodnutí, můžete se začít dívat po jednotlivých značkách, které nabízí kvalitní nástroje, na kterých se budete moci v klidu a pohodě učit.

Jakou velikost a struny?

Tohle je velmi jednoduché. Pro děti můžete na trhu sehnat ideální velikost. Vždy se ale musíte řídit podle délky své ruky. Musíte totiž vždy dosáhnout na hlavu nástroje. Orientovat se ale můžete také podle věku. Děti ve věku 4-6 let mají obvykle ¼ nástroj, od 5-8 let ½ variantu, od 8-11 let je vhodný ¾ model a od 11 do dospělosti se můžete spolehnout na klasickou velikost. Pro začátečníky jsou ideální nylonové struny, takže se vždy v obchodě dívejte po tomto typu strun.

kytara elektricka

Cena

Stejně jako u všeho ostatního, i u těchto produktů musíte počítat s tím, že jejich cena bude nyní trochu vyšší než dřív. Možná byste předpokládali, že menší budou levnější, ale je to často naopak. Malé součástky jsou pro výrobce náročnější, a proto je i cena dětských variant vyšší. V případě cen běžných modelů se musíte dívat na značku a počítat s tím, že některé budou finančně náročnější než jiné. Nakonec záleží jen na vás, kolik jste ochotni zaplatit za svůj dětský sen.