Opatřete si celoroční mobilní dům a buďte bez starostí

Dobrých nápadů není nikdy dost. A skvělým nápadem, jak se dostat k vlastnímu bydlení, které vás nebude stát jmění, je celoroční mobilní dům. Je zhruba tak velký jako klasický panelákový byt a najdete v něm všechno potřebné, co k životu musíte mít.

domeček plážový

Ovšem oproti klasickým bytům má tento mobilní dům jednu velkou výhodu – bude stát na samostatném pozemku, jako stojí běžné zděné domy, takže budete mít k dispozici maximum soukromí a zázemí minimálně kousku půdy okolo.
A v tomto ohledu je zde ještě jedna příznivá a rozhodně ne zanedbatelná zpráva: k umístěné mobilního domu na pozemek nepotřebujete žádné stavební ani jiné úřední povolení. Můžete si tedy oddychnout, na rozdíl od situace, kdy stavíte klasický dům, vás v tomto případě nečekají žádné úřední jednání, žádné stání v dlouhých frontách a čekání na kulaté razítko. Bez toho všeho se hravě obejdete.
Nicméně pokud byste později chtěli své bydlení uznat jako své trvalé bydliště a získat číslo popisné, tak ani to není žádný problém, jen musíte nechat mobilní dům dodatečně zkolaudovat.

Záleží jen na vás, jaký konkrétní typ domu si vyberete. V nabídce prověřeného dodavatele naleznete hned několik typů mobilních domů a jejich dispozičních řešení, které si můžete na vlastní oči prohlédnout v centru mobilních domů. Můžete si tak mezi nimi vybrat takový, který vám bude maximálně vyhovovat, a který bude splňovat všechny vaše nároky.

vlastnictví

A rozhodně je z čeho vybírat, ať už hledáte sezónní či celoroční mobilní stavbu, dřevostavbu anebo spíše něco s moderním designem. A pokud mezi vystavenými vzorovými domy náhodou nenaleznete ten podle vašich představ, není nic jednoduššího, než si jej nakonfigurovat pomocí speciálního programu a nechat zhotovit na přání.

Již brzy tak budete moci bydlet ve vlastním domě na vlastním pozemku. A to je například ve srovnání s bydlením v podnájmu velká změna.