Poslouchej!

Audi, jedna z nejstarších výrobců automobilů v Německu, vznikla v roce 1909. Uvádí propojení čtyř do té doby nezávislých výrobců vozů: Audi, DKW, Horch a Wanderer. O šedesát let později se přidala i značka NSU. Tato firma tvoří základ společnosti Auto Union, dnes AUDI AG. A právě tyto označení symbolizují logo – čtyři kruhy.
audi 100

Samotná automobilka má za sebou obsáhlou historii. Název se odvíjí od imperativu latinského slova „audi“, které v překladu znamená „poslouchej“. Jméno Horch bylo také jedno z navrhovaných, ale nakonec se zavrhlo kvůli hospodářské soutěže.

Společnost později vstoupila do vytrvalostních závodů jako třeba 24h Le Mans. Závodily vozy jako Audi R8R a Audi R8C. První vůz zaujal hned 3. místo na stupních vítězů. Série tří vítězství v roce 2003 s vozem Audi R8 a mnoho dalších.

Podnik se může pyšnit hned několika desítkami modelů. Ty nejstarší se vzhledem liší od vozů současné doby. Tady je tedy seznam historických vozidel:

·         Audi 50

·         Audi Coupé

·         Audi 100 S Coupé

·         Audi Quattro

·         Audi V8

·         Audi UrS4/S6

 

Automobily, které jsou vyráběné v této době se značí A s čísly od 2 do 8. K tomu se například po A3 vyrábí i S3. Nejnovější modely jsou Audi Q7, A8 a R8, které patří mezi velmi oblíbené nejen jejich vzhledem, ale i motorem. Navíc R8 nabízí 6stupňový manuál, 7stupňový automat s pádly pod volantem. Délka vozidla dosahuje skoro 4,5 metrů.

Audi TT, dvoudveřový automobil, je vyráběný v Maďarsku pod již zmíněnou německou automobilkou.
šedé audi r8

Do nové skupiny elektromobilů patří Audi e-tron. Vznikl v roce 2009 a pokračuje i v současnosti. Vůz se ještě stále vyvíjí, ale už teď víme, že má čtyři elektromotory, pro každé kolo jeden. Nejvyšší rychlost je limitována na 222 kilometrů za hodinu.

Výroba vozů Audi se tedy stále zlepšuje, a kdo ví, třeba za pár let budeme opravdu jezdit na solární energii.