Posviťte si na cestu

Venkovní světlo je důležité
Rádi byste osvětlili Vaši zahradu, ale nevíte, kam světlo umístit? Odpověď je jednoduchá, světla umístěte na nejvíce frekventovaná místa jako chodník, příjezdová cesta, zádveří, ale i dětské pískoviště nebo houpačku. Také u dílny nebo garáže by kvalitní osvětlení nemělo chybět. Podle stylu, ve kterém je Váš dům či chata vystaveny, se bude typ světla snadno vybírat. Pokud vlastníte spíše nový dům se spíše moderními prvky, vhodné budou pro Vaši zahradu LED venkovní zápustné svítilny. Pokud máte starší dům, roubenku nebo chatu, nejvíce vyniknou různé lucerny nebo lampy s venkovským dekorem. Stačí si jen vybrat, co je pro Vaši zahradu nejvhodnější.
lucerna u plotu
Jak by mělo světlo venku fungovat?
Venkovní svícení nemusí být až tak drahé, stačí jen popřemýšlet při jejím výběru. Jednou z možností jsou solární světla, která fungují na principu přeměny slunečního záření v elektrickou energii. Přes den se světlo vlastně nabije sluncem a večer Vám osvítí celou příjezdovou cestu. Další zajímavou variantou jsou LED svítilny, které jsou velmi šetřivé. Venkovní světlo by také mělo být odolné vůči nečistotám a nepříznivým vlivům počasí jako např. větru či vodě. Na každém světle je označení – kód, ze kterého odolnost snadno vyčtete.
vyříznuté srdce
Čidlo Vám prokáže velkou službu
Možná se rozhodujete, jestli si koupit venkovní světlo s čidlem nebo bez něj. Jsou místa, které čidlo u světla téměř vyžadují jako chodník nebo zádveří. Nebudete tak muset po tmě hledat vypínače a rozčilovat se, že na nic nevidíte. Na druhou stranu třeba u venkovního altánu nebo na dětském hřišti si můžete rozsvítit až když tam budete chtít zrovna jít. Čidlo by pak mohlo zbytečně svítit kdykoliv, když by kolem prošel i Váš domácí mazlíček, a to by nebylo moc úsporné. i na Vaší zahradě, uvidíte, že budete spokojeni.