Prodali jsme byt a rekonstruujeme chalupu

Také patříte k těm šťastným lidem, co prodali městský byt a za utržený obnos (za jeho poměrnou část) necháte rekonstruovat vaší rekreační nemovitost, aby se v ní dalo bydlet celoročně? Bydlení ve městě dokáže oželet mnoho lidí z několika důvodů. Za prvé vám vadí hluk a smog, který se v rekreačních oblastech prakticky nevyskytuje. Za druhé lze z chaty do zaměstnání dojíždět autem, pokud je umístěna např. nedaleko dálničního nájezdu, případně můžete pracovat z domova.

přeprava kontejnerů

Za třetí nakupovat se dnes dá bez problémů i z e-shopů, takže i kdybyste neměli své vlastní auto, většinu zboží vám doručí přepravní společnosti, včetně potravin. A za čtvrté, život v přírodě na polosamotě je mnohdy klidnější a pohodovější, než neustálé kontakty s lidmi, z nichž mnozí bývají sobečtí, agresivní, nepřejícní, závistiví a posedlí dalšími negativními vlastnostmi. Přátelé, kteří vás mají opravdu rádi, budou za vámi na chatu dojíždět velmi rádi, a možná raději, než do vašeho bytu.

skladovací kontejnery

Zdařilá rekonstrukce

Součástí rekonstrukce chaty k celoročnímu bydlení bývá práce na elektroinstalaci a také řešení vytápění. Dnes se mnozí z nás obrací k řešení vytápění dřevem, protože postrádáme jistotu, zda se podaří zajistit dostatek zemního plynu, a také zda bude cena na trhu v rozumných mezích. I když cena palivového dřeva stoupá, je stále nejlevnějším topným zdrojem. Topení dřevem lze uskutečnit např. krbovými kamny s výměníkem a se systémem podlahového vytápění, a kvůli tomu bude nutné vystěhovat veškeré vybavení chaty někam mimo obytný prostor. Ale kam, když nemáte žádné volné místo?

Pronajměte si kontejner – pronájem skladovacího kontejneru je pro tyto situace jako dělaný. Dopraví vám jej na libovolné místo na vaší zahradu a vy si pak do něj budete moci postupně odnášet nábytek, spotřebiče, koberce a další vybavení. Skladový kontejner můžete mít pronajatý i na několik měsíců, záleží na vzájemné dohodě s pronajímatelem.