Proteinové nápoje na hubnutí

Bílkoviny. Nezbytná stavební látka organismu a hlavně nutriční složka s nejvyšší energetickou hodnotou. Také nutná součást výživy při úpravách váhy sportovců. Příčina je nasnadě: při fyzické námaze, chce-li člověk zhubnout a zároveň si udržet výkonnost, je potřeba proteiny, jednak spotřebovávané zátěží a jednak limitované zmenšenými porcemi jídla, dodávat jinak. A pokud možno efektivně. Čím jednodušší a stravitelnější forma, tím efektivnější příjem. Velmi dobře stravitelnou formu bílkovin představují zrovna nápoje s obsahem aminokyselin.
Mnohé z nich se vyrábějí jako speciální výživa sportovců, jiné zase právě pro účely diety.

Jednotlivě se mohou lišit skladbou a zastoupením aminokyselin. Nicméně, pijete-li proteinové nápoje na hubnutí, měli byste přitom alespoň trochu holdovat pohybu. Raději více a pravidelně. Protože snadno stravitelné bílkoviny vám nahradí deficit způsobený odbouráním bílkovin z organismu – při redukční dietě tělo bílkoviny odbourá přednostně, což má za následek nepříjemně vnímaný úbytek svalových tkání. Sportováním udržujete svalovou hmotu v kondici, aminokyseliny metabolizují do svalů a nepřetěžují zbytečně cévní systém a ledviny. Je to právě spolupráce pravidelných dávek fyzické námahy a snadno stravitelných proteinů, která vytváří štíhlou, zdravou, vyrýsovanou postavu snů. Navíc urychluje spalování a tím hubnutí podstatně podporuje.

Bílkovinné nápoje mají ještě jednu přednost. Dodají Vám energii, aniž by vám rozkolísaly hladinu krevního cukru. Nevyvolávají začarovaný kruh chuti na sladké a bez sladkostí určitě zhubnete rychleji.
Stručně shrnuto: nápoje s vysokým obsahem proteinů vám opravdu pomohou zhubnout a stabilizují hladinu krevního cukru. Ale chcete-li dosáhnout trvalého efektu proteinové diety, změně životosprávy se nevyhnete.