Rizika na cestách


To je ovšem ta největší chyba, které se dopouštějí lidé neznalí problému. Je úplně jedna, zda jedou do hor „pouze“ lyžovat, nebo lézt někam nahoru jakožto horolezec. Obojí je riziková činnost a jen tabulky pojišťoven by nám mohly prozradit která činnost je rizikovější. Ale to nás tak nějak moc zajímat nemusí. Vězte, že už pobyt na horách je rizikový a je úplně jedno, zda tam děláte činnost vysoce rizikovou, nebo tam jste jen tak, abyste se kochali krásou velehor. I zde vás jen na vycházce kolem hotelu může srazit auto a je na malér zaděláno. Jistě, můžete mít velké štěstí v tomto neštěstí, že se dostanete do nemocnice vlastními silami, třeba vás tam zaveze člen rodiny a druhé štěstí byste měli v tom, že je to nemocnice dotovaná z peněz občanů. Pokud ne, budete platit jako mourovatí a věřte tomu, že například ve Švýcarsku nejde a pár drobných v peněžence.

lyžování

A pokud vás sem dopraví vrtulník, a vy jste bez cestovního pojištění, můžete si být jistí, že tohle byl váš poslední výlet v životě. Protože pak už budete jen a jen platit a budete rádi, že vám zbude na večeři. Na salám chleba. Ten salám pouze v tom případě, že si domluvíte příznivé splátkové podmínky. Pokud ne, dostanete návštěvu exekutora a věřte tomu, že zahraniční kliniky se umí o své peníze postarat.

rizikový sport

Tomu všemu se však lze vyhnout, a to naprosto jednoduše. Stačí mít již zmíněné cestovní pojištění a můžete se po horách toulat dle libosti a s klidným svědomím, že i kdyby se něco stalo, nebude vás to stát majlant. Dostanete peníze od pojišťovny, a to takové výši, v jaké jste si to sjednali v podmínkách. Věřte tomu, že je lépe zaplatit pár desítek korun navíc než pak myslet na to, jak se prohnete při placení. Takže neváhejte a ihned klikněte na odkaz v tomto článku. Tak se dostanete na web, kde si můžete přečíst další informace a také si vše zařídit.