Skladujte potraviny v praktické a spolehlivé lednici

Chladnička je nedílnou součástí domova každého z nás. Dáváme do ní nejen mnoho potravin hned z obchodu, ale také tam skladujeme uvařené jídlo, aby se nezkazilo. Při výběru musíte myslet na mnoho věcí. A protože tuto investici děláte jen jednou za několik let, možná přesně nevíte, jak na to. Není to složité, ale musíte myslet na několik základních parametrů a faktorů:

  1. energetická třída,
  2. velikost úložného prostoru,
  3. nadstandardní výbava (dávkovač ledu a vody, minibar apod.),
  4. počet kompresorů.

imgw

Jeden praktický příklad za všechny

Obvykle je velmi těžké se vyznat ve značkách a číslech, která jsou u chladničky uvedená. Proto se podíváme na jeden příklad, u kterého se můžete podívat, jak během výběru postupovat. Lednice SAMSUNG RB30J3215SA/EF je skvělým příkladem, protože přináší velké pohodlí pro své majitele. Pyšní se objemem 231 litrů, což je dost pro 3-4 člennou rodinu a do mrazáku o objemu 108 litrů ve třech přihrádkách je dost pro klasickou rodinu.

Kromě toho tento model nabízí chytré chlazení, které je velmi důležité pro čerstvost produktů, ale také pro vaše pohodlí. Nebudete muset přemýšlet, do které police umístit jogurty, protože je celý prostor chlazen stejně. Nachází se zde také tzv. fresh zone, o které jste již jistě slyšeli. Jedná se o jednu přihrádku, která je speciálně vyrobena tak, aby prodloužila životnost produktů, které tam umístíte. Ideální je na skladování masa a ryb.

imgw1

Nezapomínejte na pohodlí

Lednici používáte mnohokrát za den, tak myslete na své pohodlí. Tento model nabízí funkci, kterou rozhodně nenajdete všude. Jedná se o poličky typu Easy Slide, které můžete velmi snadno vysunout. Nemusíte tak přeskládat celou polici jen proto, abyste našli drobnost schovanou vzadu. Máte-li často plnou lednici, bude se jistě jednat o funkci, která vám přinese hodně pohodlí, a měli byste se ji vyhledávat.

Důležité je pochopitelně také rozložení úložného prostoru, který byste měli být schopni si plně přizpůsobit do nejmenších detailů. Energetická třída E není nejlepší, ale rozhodně se jí nemusíte obávat, protože na účtu za energie to nepoznáte. Nezapomeňte se při volbě nového spotřebiče dívat na tyto funkce a parametry a zaručeně si vyberete dobře.