Srpen a září v Africe: kam vyrazit a co tam vidět?


Afrika patří k třetímu největšímu kontinentu ve světě. Rozkládá se z větší části na východě. Je obklopena oceány jako například Indickým či Atlantským. Velkou část pevniny tvoří nejčastěji pouště, polopouště nebo savany, ale můžete zde vidět i deštné pralesy. Afrika  je brána jako místo původu lidí a lidoopů.

Zajímavostí je, že název kontinentu pochází od Římanů, původ je ale neznámý.

Bývají zde opravdu tropy, ale v srpnu zde nastává období dešťů, které mnohdy trvá až do března. 

afrika


Pokud byste si zde chtěli užít krásnou dovolenou, je zde několik míst, která stojí za zhlédnutí. Mezi nejnavštěvovanější místa Afriky patří například Tunisko, které má velmi pestrou historii a můžete zde vidět velmi krásné pískové pláže či teplé a průzračné moře. Můžete i dokonce prožít plavbu na pirátské lodi a je to opravdu úžasný zážitek na celý život.


Další nejnavštěvovanější oblastí je například Mauricius, což je místo, kde můžete vidět pláže s bílým i zlatým pískem, krátery, vodopády, exotická zvířata a mnoho dalších přírodních krás světa.

soumrak

Mosambik: Bývá velmi navštěvován nejen díky svým nádherným plážím, ale také díky vynikající kuchyni, kterou si chválí mnoho lidí celé Evropy.

Madagaskar: Na Madagaskaru si můžete dokonce zahrát i na horolezce. V oblasti Andringitra – Tsaranoro, Karambony si můžete užít nezapomenutelný výstup, který vás poznamená na celý život.

Egypt: Jak již víme, Egypt je velmi znám svou velmi pestrou a zajímavou historii. Míst, která můžete navštívit je nespočetně velmi mnoho. Ať už to jsou například pyramidy, Sfinga nebo chrám Abú Simbel.

žirafa

Seychely: Velmi navštěvovaným místem je samotné hlavní město Victoria nebo pláž Praslin. Má také velmi poutavou historii a největší výskyt je zde kokosových ořechů, skořice či vanilky. Ročně na Seychelách stráví svou dovolenou přes 150 tisíc turistů. V tomto státě se nachází největší tuňáková konzervárna světa, což mnoho lidí velmi ocení.