Revoluce v automobilovém průmyslu


Není tomu tak dlouho, co byl elektromobil Tesla vytvořen. No řekněte sami, není to skvělé? Jezdit automobilem, a přitom šetřit životní prostředí. Elektromobilů není na českém trhu zatím mnoho. Podle mého je ale jen otázkou času, než se na trhu elektromobilů objeví více. Lidem pomalu začíná docházet, že téma životního prostředí je opravdu důležité, a tak se snaží ho více šetřit. A právě k tomu napomáhají i elektromobily.
čerpací stanice
Elektromobily bývají dražší než klasické automobily. Je však jen na Vás, zda se rozhodnete investovat větší obnos peněz a chránit tak alespoň trochu životní prostředí. Za dobrý pocit to alespoň trochu stojí, no ne?
Firem, které na český trh přináší elektrická auta, není mnoho. Konkrétně to jsou:
·         Tesla
·         BMW
·         Volkswagen
·         Aixam
·         VXT
trojrozměrné vozidlo
Elektromobily značky Aixam lze řídit již od 15 let a stojí 500-600 tisíc Kč. Další značkou, která vyrábí elektrická auta, je BMW. Tam se cena pohybuje od 1 milionu výš. Asi nejznámějším elektromobilem je Tesla. Za automobil značky Tesla ale zaplatíte opravdu hodně peněz. Váš bankovní účet utrpí ztrátou více jak 3 milionů korun.

Většinu těchto elektromobilů nabízí Alza, která sídlí v pražských Holešovicích. Právě tam si můžete své autíčko vyzvednout, případně si ho můžete nechat zaslat. Doprava bývá zdarma. V ceně vozu také je dobíjení v Praze zdarma, pojištění, parkování na modrých zónách v Praze zdarma, pravidelné servisní prohlídky v autorizovaném servisu Tesla a zajištění dobíjecí zásuvky u Vás doma či ve firmě.

Dobíjecí stanice nabízí po Praze například ČEZ nebo PRE. Stanice se rozlišují ještě podle rychlosti dobíjení. Průměrná doba nabíjení elektromobilu je 1-2 hodiny, pokud začínáte nabíjet od nuly a chcete nabít auto na 100 %.
Všechny informace o dobíjení a dobíjecích stanicích najdete na stránkách těchto firem. Najdete zde i mapky s umístěním všech dobíjecích stanic.