Turbodmychadla pro osobní vozidla

Turbodmychadlo rozhodně není nijak neznámý pojem. V podstatě se jedná o zařízení, které skvěle a efektivně slouží jak u vznětových, tak zážehových motorů. Jeho hnací silou je turbína, která využívá tepelnou energii výfukových plynů. I v této složité součástce se může vyskytnout problém, který způsobí, že vám klesne výkon automobilu. Turbodmychadlo totiž zvyšuje tlak vzduchu, ten následně vstupuje do motoru a tím rovněž způsobí, že se mění i měrná hmotnost.

motor

Pokud vše funguje, jak má, potom je skvělý výsledek, který spočívá v tom, že je vyšší výkon a točivý moment. Důvodem toho je samozřejmě jednoduchý proces, protože díky této perfektní souhře a práci, přichází do spalovací komory větší množství vzduchu, a to při vstřikování stejného množství pohonných hmot. To celkově samozřejmě má vliv na efektivnější spalování paliva.

Problémy, které rozhodně nepřehlédnete

Jakmile se objeví slyšitelné změny, tak je tu nejspíš problém, že vaše turbodmychadlo bude vyžadovat servis. Samotná životnost turbodmychadla je závislá na přesné a pečlivé výrobě všech komponentů a částí. Jenomže z důvodu vysokých obvodových rychlostí není divu, že dochází k opotřebení a také následně k poškození například lopatek u turbíny nebo těsnících ucpávkových kroužků.

Co teď? Samozřejmě všechno jde opravit, jen je otázkou jak se nyní rozhodnete. Není problém vozidlo dát do servisu, zakoupit nové nebo raději použité turbodmychadlo či dokonce se raději auta zbavit. Ale všechno může mít ještě jedno praktické řešení a to vám přináší Turboexpert24. Přesně tak, repasovaná turbodmychadla podle vašeho typu vozidla.

repas

Proč zvolit tento způsob?

  • Regenerace neboli repas je samozřejmě daleko levnější způsob, mnohdy se tak sníží náklady na opravu až o 70 %, to je ve srovnání s koupí nového produktu naprosto skvělé.
  • Není o nic horší, než nové turbodmychadlo.
  • Vaše vozidlo vás opět uspokojí svým výkonem.

Pro majitele vozidel je to samozřejmě velmi příznivá zpráva a na repasovaná turbodmychadla se dá spolehnout. Což dokazuje i to, že článek vznikl ve spolupráci s http://www.skiricky.eu/, který má bohaté zkušenosti s automobily a dalšími produkty.