Ukulele

Tento havajský drnkací hudební nástroj je tvarově podobný kytaře, je ale o dost menší. Má čtyři nylonové struny a setkat se můžete hned s několika velikostmi ukulele.

Různé velikosti a provedení

Jedním z typů je sopránové ukulele. To má ze všech čtyř nejmenší velikost. Je typické vysokým a tenkým zvukem. Díky svým kompaktním rozměrům je vhodné spíše pro osoby s útlejšími prsty. Tato varianta je vhodná také pro děti jako seznámení s hudebními nástroji a první volba.

model ukulele

Dalším typem je koncertní ukulele. To má větší tělo a vyznačuje s plnějšími a hlasitějšími tóny. Díky tomu, že má větší rozměry, výrazně lépe se drží v ruce. Tento typ je skvělým kompromisem.

Další variantou je tenorové ukulele. To je výrazně větší a je typický výraznějšími a silnějšími tóny. Hru na něm si tak můžete vychutnat opravdu naplno.

Posledním typem je barytonové ukulele. To má ze všech největší velikost a robustní tělo. Je typické hlubšími tóny. Zkušení kytaristi se na něm velice rychle naučí. Setkat se můžete i s dalšími variantami, které jsou kombinované s různými prvky a typy strun.

Ideální hudební nástroj pro začátečníky

Ukulele je skvělé v tom, že se na něm hraje opravdu jednoduše. Je tak skvělou volbou pro začátečníky jako první hudební nástroj. Se čtyřmi strunami si tak snadno poradí opravdu každý. Velkou výhodou je i jeho menší velikost, takže si ho snadno sbalíte kamkoliv s sebou. Navíc je i tento drnkací hudební nástroj cenově dostupný a seženete ho za cenu v řádu tisíců korun.

ukulele

Materiál, ze kterého je ukulele vyrobeno

Kvalitní a příjemný zvuk zajišťuje materiál, ze kterého je ukulele vyrobeno. Nejčastěji to jsou různé druhy dřeva. Čím kvalitnější dřevo, tím příjemnější zvuk, ale i vyšší cena. Setkat se můžete i s materiálem v podobě speciálního plastu, který se ovšem s klasikou nedá příliš srovnávat.

Potřebné příslušenství

Mezi příslušenstvím k ukulele se vám bude hodit praktický ochranný obal a také náhradní struny pro případ potřeby. Jejich výměna není ovšem potřeba tak často, jako například u kytar.