Jděte s dobou i během dvé menstruace – Jaké moderní menstruační pomůcky můžete vyzkoušet?

Necítíte se během své menstruace dobře a nepřijde vám komfortní neustále sebou nosit vložky nebo tampóny? Dnes máte i jiné možnosti! Vyzkoušíte je?

Jděte s dobou i během dvé menstruace – Jaké moderní menstruační pomůcky můžete vyzkoušet?

Vložky a tampóny znají všechny ženy a nutno dodat, že i tyhle pomůcky kdysi byly hitem a ženám ve své době velmi zjednodušovaly období menstruace. Ovšem doba pokročila a někdy nám už nepřijdou právě vložky či tampóny úplně vhodné. Navíc pokud bychom si propočítaly, kolik jich měsíčně a potažmo za celý svůj život spotřebujeme, dospěly bychom k tomu, že je to obrovské číslo. Možná i proto, že chceme šetřit planetu nebo ušetřit finance, bychom mohly uvažovat nad tím, proč by bylo lepší zvolit jiné menstruační pomůcky. Jaké moderní známe, a dají se používat opakovaně?

tampóny pro ženy

Od kalíšku až po houbičky

Asi žádná žena by neřekla, že se během menstruace cítí komfortně a dobře, navíc je tohle období náročné i psychicky a hormony si zkrátka s námi pohrávají. Čím více si to můžeme ulehčit, tím lépe. Pomoci tomu mohou právě pomůcky, díky kterým nemusíme ani vědět, že menstruaci máme. Proč se celý den trápit tím, zda se vložka nepohnula a zda neprotečeme? To ale může být už dávno pasé, stačí dobře vybírat. V poslední době se hodně mluví o menstruačním kalíšku, dá se používat opakovaně, nic sebou každý den nemusíte nosit, stačí ho totiž jen opláchnout. Navíc se vyrábí ze zdravotně nezávadného materiálu, který je šetrný a vhodný pro všechny ženy.

Opakovaně se dají používat i menstruační houbičky, které jsou stoprocentně přírodní a vyrábí se z mořské houby, takže pro tělo naprosto ideální. Jde vlastně o přírodní tampón, který lze využívat po celou dobu menstruace až několik měsíců. A pak jsou na scéně ještě menstruační kalhotky.

menstruační kalíšek

Kalhotky, které usnadní celý menstruační cyklus

Menstruační kalhotky jsou věcí zcela jinou. Je totiž zcela přirozené nosit každý den spodní prádlo, kamkoliv jdeme, kalhotky na sobě máme. Představte si ale, že máte na sobě pouze kalhotky a to i v době menstruace. Kalhotky totiž všechnu tekutinu pohltí do sebe a večer stačí jen kalhotky vyprat v ruce. Možné je praní kalhotek i v pračce, ale musí se s nimi zacházet opatrně, aby nebyl poškozen funkční materiál, ze kterého se vyrábějí.

Všechny tyto moderní pomůcky mají společného to, že jsou přírodní, neškodí a pomohou nám ušetřit. Navíc oceníte i to pohodlí a svobodu.