Zimní zahrady jsou hitem. Postavte si tu svou i vy!


Exotické rostliny, oslavy, sešlosti, rodinné obědy, al e také relaxace nikým nerušena nebo takový malý ráj. Ostatně, klidně do toho můžete zahrnout i bazén! Tohle všechno vám nabízejí zimní zahrady, které se stále více objevují u domů, mnohem více než terasy nebo verandy. Právě zimní zahrady mají tu výhodu, že existuje široké pásmo využití, které zde můžete praktikovat. A všechno záleží jenom na vás.
prosklená veranda

Pokud si chcete založit vlastní zimní zahradu, musíte si odpovědět na několik základních otázek.

1.       Proč si zahradu pořizujete a co v ní hodláte dělat?
2.       Jak b měla být velká a co by se do ní mělo vlézt?
3.       Na jakou světovou stranu bude směřovat?
4.       Jaké materiály budou použity na konstrukci?
5.       Jaký typ zasklení preferujete?
6.       Jak bude zimní zahrada větrat?
Chcete zimní zahradu vyloženě jenom na květiny a na posezení? V tom případě nemusíte místnost vytápět a ona bude oddělena od zbytku domu. V létě ji naopak otevřete. Pokud ale chcete zimní zahradu využívat jako obytný prostor, bude nutné udělat mnoho úprav. Jednak bude jistě propojena s pozemkem, a jednak bude tak trochu oddělena od samotného obydlí, například vhodně řešenými skleněnými dveřmi.
Pokud chcete zahradu obývat celoročně, musíte investovat jak do té správné izolace, tak také do estetického prvku. V létě je zase nutné, aby se v zimní zahradě větralo.
Velikost rozhoduje o tom, jak finančně náročná bude celá stavba. Pokud by byla menší než deset metrů čtverečních, není to asi přesně to, co si představujete, nestojí to za námahu. Zimní zahrada by měla mít alespoň dvacet krát třicet metrů. Její výška by se měla shodovat s výškou patra domu.
houpací křeslo
Zimní zahrada by ideálně měla být na jižní straně, protože se sama vytopí. V létě je ale nutné investovat do klimatizace, neboť v létě tu může být bez větrání až sedmdesát stupňů.