Vám se to stát nemůže

Když se budete opravdu starat o motorový olej 10w40 ve svém motoru pod kapotou, pak se opravdu nemusíte obávat karambolům na cestách, jako je zadření motoru!

Je to jako se vším, co vlastníte. Věci potřebují Vaši péči a starost.
Žádná věc neslouží navěky. Pořád musíte sledovat, zda je vše v pořádku. Zda nepotřebuje něco zašít, spravit, promazat. A to promazání je přesně moment, který se týká Vašeho motoru v automobilu!
Umíte si představit, že byste na cestách ignoroval červeně blikající světýlko? Ne, určitě ne. Zaplaťpánbůh, ještě štěstí, že tato výstražná světélka fungují! Ale Vy byste měl svítícím červeným světélkům zabránit. Ta by se rozsvítit vůbec neměla! Pokud ovšem není porucha taková, kterou nemůžete ovlivnit údržbou.
Ale jak se mám o olej 10w40 postarat?
Není na tom nic těžkého, abyste věděli a v praxi dokázali provést všechno, co se s olejem dělá. Jsou to jen dvě základní věci:
· vyměnit,
· kontrolovat.
Nic zvláštního na tom vážně není. Dokonce i výměna oleje 10w40 je práce, kterou můžete přenechat servisním technikům v opravnách automobilů! Ale kontrolu musíte provádět dokonce pravidelně.
Speciálně pro ženy řidičky:

Kontrolu provádíte takovou tou kovovou tyčkou, která je dlouhá a na konci má dva zářezy. Čili měrky. Mezi nimi by to mělo být po ponoření do olejové nádrže mokré. I tak malinko je v pořádku! Ne abyste dolévali až po okraj! Celá tyčka nesmí být mokrá!
A s výměnou motorového oleje 10w40 určitě nekoketujte! Auto raději odvezte do servisu.
Servisní technik Vám dokonce doporučí, který motorový olej bude pro Vás nejvhodnější. Teda, ne pro Vás, ale pro Vaše auto, samozřejmě! Vy máte nyní olej 10w40, který je vhodný na teplejší období. Tak to je v naprostém pořádku!
Nyní už jen bezpečně vyjeďte.
Pokud se chystáte za hranice všedních dnů i mimo území našeho podnebného pásu, nechte si svůj vůz kvalitně zkontrolovat v servisu. Také tam udejte, do jakých krajin se chystáte. I motorový olej by mohl být vyměněn, aby Vám motor nedělal na cestě problémy! Teprve potom si můžete s klidem říct: „Zadřený Motor? To se mně stát nemůže!“