Výbava pro miminko z bazaru


Příchod nového člena rodiny na svět bývá v drtivé většině případů radostnou událostí jak pro samotné rodiče, tak i pro široké příbuzenstvo. Ale! S tím malým uzlíčkem štěstí samozřejmě také souvisí mnoho zařizování a především nákupů. Čekáme-li první dítě, je situace o to vážnější, jelikož mnohdy nemáme ani základní výbavu. Naštěstí nákupy maličkého oblečení – dupaček a čepiček, patří k oblíbeným činnostem budoucích maminek i babiček.

příprava na holčičku
Koupit vše nové nebo už použité?

Záleží samozřejmě na každém z nás. Je ale třeba si uvědomit, že dětské zboží je pro obchodníky doslova zlatý důl. Každá maminka by přece chtěla mít své miminko krásně oblečené, mít krásný moderní a multifunkční kočárek, autosedačku, vaničku, přebalovací pult, postýlku, peřinky. A co teprve dětská kosmetika! Ceny dětského zboží jsou vysoké a je proto vhodné před každým nákupem řádně prozkoumat trh, jelikož ceny se mohou výrazně lišit.  Určitě je pro různé nákupy vhodným pomocníkem internet, ale pozor – nákladnější zboží jakým je třeba kočárek, je lepší koupit v kamenném obchodě, kde si zboží rovnou zkusíme. Vyzkoušíme jeho jízdní vlastnosti, brzdy, polohování zad a podobně. V současné době lze však také veškeré potřeby pro miminko koupit i na různých dětských bazarech.  Ty lze snadno vyhledat například na sociálních sítích. Je jasné, že ceny jsou nižší, mnohdy si však kvalita zboží z druhé ruky nezadá s výrobky zcela novými. Zmínit lze opět třeba kočárek, jehož pořizovací cena se klidně může vyšplhat až na několik desítek tisíc, přičemž na dětském bazaru jej pořídíme za pakatel.
obchod s dětskými potřebami
Pro některé maminky je také zbytečné kupovat nové oblečení, protože miminko, jak známo, rychle roste. I z toho důvodu upřednostňují nákupy na bazarech, kde se dá pořídit velmi pěkné značkové zboží.
Nákupy pro miminko patří k těm radostnýma zábavným. Může se proto lehce státu, že se pořizování původně základní výbavy zvrhne k nákupní mánii. Nedejme se zlákat vším, co nám obchody nabízí. Ne vše totiž naše děťátko potřebuje.