Tuesday, 20/2/2018 | 6:56 UTC+1

Zbavte se stresu

Post by relatedRelated post

Ke štěstí stačí vašemu tělu opravdu málo. Musíte se naučit ho vznímat, a hlavně mu dopřejte každodenní psychický i fyzický odpočinek. Negativní myšlenky zahoďte za hlavu. Život je přeci tak nádherný!

1.       Spánek musí být na prvním místě. Dokáže hotové zázraky, ale jen pokud je dostatečný a kvalitní. Spánek ovlivňuje opravdu hodně funkcí v těle. Pokud budete doslova přežívat na 4-5 hodinách spánku denně, vaše tělo vám to oplatí i s úroky. Stres, migrény, přibírání na váze, rozvoj vážných chorob, až po syndrom vyhoření. Ať máte “důležitých“ úkolů kolik chcete, ve večerních (nikoli nočních) hodinách se jde prostě spát a tečka.

2.       Alkohol a prášky. Jestli zaháníte své osobní problémy alkoholem, ve skutečnosti jen přispíváte k rozvoji dalších. A to platí i o různých lécích na migrénu a depresi. Musíte řešit jádro problému, a ne se dopovat chvilkovými léčivy.

3.       Dopřejte tělu kvalitní masáža a uvolněte tak každičký sval. Pomůže vám i po stránce psychické.

4.       Udělejte si ve svém nabitém programu každý den alespoň pár minut čas jen pro sebe. Dělejte to, co vás baví, a víte, že si u této činnosti duševně odpočinete. Ať je to knížka, pletení, teplá vana, tanec, běh, poslech hudby, prostě cokoli.

5.       Oprašte starý deníček z pubertálních let. Nebo si pořiďte nový. Je dokázáno, že lidé, kteří si vedou svůj deník, jsou většinou úspěšní a bez větších psychických problémů.

6.       Plánujte! Ať je to vaše budoucí dovolená, ať jsou to sny, či pouhý rozvrh práce na příští týden. Zkrátka si naplánujte své cíle, úkoly, a sny. 

7.       Usmiřte se svými přáteli a rodinou. Pokud máte ve svém osobním životě rozepře s lidmi ve vašem okolí, či v rodině, odvíjí se to velmi na vaší psychice, i když si to třeba nepřipouštíte. Není lepší přiznat chyby, odpustit druhým, a zapomenout na věci, které třeba až tak vážné nebyly?

8.       Usmívejte se! Lidé, kteří se denně umí zasmát nad maličkostmi, jsou v životě mnohem šťastnější. Hledejte důvody, proč se rozveselit, nebo se klidně smějte od ucha k ucha bez jakéhokoli odůvodnění J.

9.       Zdravá vyvážená strava+pohyb. Ano je to tak. I složení vašeho jídelníčku má vliv na vaše psychické rozpoložení.

10.   Nebojte se odborné pomoci. Pokud jsou vaše problémy vážnějšího rázu, a nevíte kudy kam. Vyhledejte psychologa. Za tuto odbornou pomoc se rozhodně nemusíte stydět. Může vám opravdu velmi pomoci.

Zbavte se stresu
Ohodnoťte příspěvek