Kožešiny versus moderní bydlení

Zařizování bytu nebo domu je jistě náročné, ale také velice příjemné období, neboť máte možnost mít konečně vše podle vašich představ a začít bydlet doslova ve svém, tak jak je to příjemné vám samotným. Moderní vybavení a spotřebiče jsou dnes především u mladých lidí vyhledávané. Ale pokud máte rádi něco „přírodního“, možná si kladete otázku, zda to ve spojení s moderním stylem nebude vypadat kýčovitě či nepřirozeně, zda se třeba bude hodit před moderní krb klasická kožešina?
krb na verandě

Nic se nemá přehánět, to je pravidlo, které by měl mít každý na mysli a také to, že někdy méně je více. Ale rozhodně není chybou použít nějaké doplňky připomínající doby dávno minulé do pokoje zařízeného podle posledních módních trendů. Naopak, chlupaté doplňky navodí vřelou atmosféru plnou domácího tepla a pohody. Vhodné jsou do místností, kam může hodně světla. Již naši předci využívali kožešin z ulovené zvěře nejen k účelům ochrany před zimou, ale také k okrase svého příbytku. Pokud jste návštěvníky hradů a zámků, jistě jste si všimli položených kůží a různě umístěných kožešin ve spoustě místností. Jsou totiž výborným doplňkem k přírodnímu dřevěnému nábytku, skvěle se doplňují i s jinými materiály, nábytku v moderním duchu pak dodají jemnost.

Výborně se hodí tam, kde chcete, aby na vás dýchala atmosféra jiných, vzdálených zemí, třeba černého kontinentu. Hodí se snad do všech místností a výborně se budou vyjímat tam, kde k ní budou vhodné dekorační předměty.
chlap s beranicí

Milovníci a ochránci zvířat mohou být klidní, ohrožené druhy jsou v bezpečí, neboť dnes není problém sehnat kvalitní umělou kožešinu, která je téměř k nerozeznání od té pravé. I cenově jsou daleko přijatelnější, než kůže skutečných zvířat. Nejen podlahu, ale i zdi můžete mít pokryté kožešinami, navíc jejich údržba není nijak náročná a jejich přítomnost neohrožuje na zdraví alergiky.